MEGHÍVÓ

Tisztelettel meghívunk minden kedves érdeklődőt az alábbi előadásra, melyet a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszékének, az MKE Kolloidkémiai és Nanotechnológiai Szakosztályának, az MTA Kolloidkémiai Munkabizottságának és a Magyar Természettudományi Társulat (MTT) Kémiai Szakosztályának rendezésében tartunk.


Napenergia hasznosítás perovszkit, illetve szerves vékonyréteg napelemekkel és fotoelektródákkal
Dabóczi Mátyás, Marie Skłodowska-Curie Research Fellow
Nanoszerkezetek Laboratóriuma, Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet, Energiatudományi Kutatóközpont, HUN-REN
Visiting Researcher Imperial College London, Department of Chemical Engineering
www.imperial.ac.uk/people/m.daboczi 

Az előadásra 2024. november 6-án 14 órai kezdettel kerül sor a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának F épületi Schay Termében (Budapest, XI. kerület, Budafoki út 6-8., I. lépcsőház, első emelet).

Az előadás várható időtartama 50 perc (diszkusszióval). Az előadás kivonata a meghívó függelékében olvasható.
Budapest, 2024. október 28.


Dr. Kállay Mihály 
tanszékvezető

Dr. László Krisztina
Munkabizottság elnöke

Dr. Hórvölgyi Zoltán
Szakosztály elnök

 

 

Függelék:

Dr. Dabóczi Mátyás: Napenergia hasznosítás perovszkit illetve szerves vékonyréteg napelemekkel és fotoelektródákkal

A perovszkit és szerves fotoaktív anyagok kiváló optoelektronikai tulajdonságaik miatt az elmúlt évtizedben jelentős tudományos érdeklődést váltottak ki, a rekordmagas hatásfokú napelemek, illetve fotoelektródák demonstrálásának köszönhetően. A magas hatásfokhoz társul, hogy nagy felületre nyomathatók és a földön bőségesen elérhető, olcsó anyagok felhasználásával készíthetők. Az előadásban bemutatom majd az Imperial College London egyetem Fizika Tanszékén végzett doktori munkámat, amely során hibrid szerves-szervetlen perovszkit napelemek hatékonyságának növelése céljából az ezen eszközökben végbemenő nem-radiatív rekombinációs folyamatokat és azok eredetét vizsgáltam. Ez után kitérek majd a posztdoktori kutatóként (Imperial College London, Vegyészmérnöki Tanszék) végzett kutatásom eredményeire a szervetlen perovszkit, illetve szerves fotoaktív anyagok vizsgálatával, illetve fotoelektrokémiai vízbontással történő napüzemanyagok (elsősorban zöld hidrogén) előállására való alkalmazásukkal kapcsolatosan. Végül röviden bemutatom majd a 2024 szeptemberében az Energiatudományi Kutatóközpontban (Nanoszerkezetek Laboratórium) megkezdett Marie Skłodowska-Curie ösztöndíjas kutatási témámat: perovszkit fotoaktív réteget, valamint 2D kristályos katalizátort tartalmazó fotoelektrokémiai eszköz fejlesztése, ami képes csupán napenergia felhasználásával zöld hidrogén és értéknövelt kémiai termék együttes előállítására.

Hírek, aktualitások

Hirdetés

Rendezvénynaptár

EFMC info

The Hungarian Chemical Society is a member of The European Federation for Medicinal Chemistry (EFMC, www.efmc.info).

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Magazine

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top