Kilár Ferenc

 

Kilár FerencKilár Ferenc

1953-ban születtem Budapesten és 1977-ben szereztem oklevelet az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán. Egyetemi tanulmányaim kezdetétől a kémia határterületein végeztem szakmai munkámat. Így először a Szegedi Biológiai Központ Enzimológiai Intézetében, majd később a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán dolgoztam és végigjárva a ranglétrát – miután 1995-ben megszereztem az MTA doktora címet, 1997-ban egyetemi tanári kinevezést kaptam. 1997-től a Természettudományi Kar Analitikai Kémia Tanszéke, ill. az Általános Orvostudományi Kar Bioanalitikai Intézete vezetője vagyok. Posztdoktorként, majd vendégprofesszorként összesen 6 évet töltöttem Svédországban. Kutatási területem a fehérjekémia és az elválasztástudomány területeihez kapcsolódik. Eredményeimet 110 folyóiratcikk, 9 könyvrészlet, és 1 szabadalom fémjelzi. A Journal of Biochemical and Biophysical Methods társ-főszerkesztője voltam, az Electrophoresis, a Journal of Proteomics, valamint a Studia, Chemia Universitatis Babes-Bolyai társ-editora és szerkesztőbizottságának tagja vagyok. Kitüntetéseim közül az EMT Erdélyi Tudományosságért díja, az MKE Nívódíja, a CEEPUS Prize for Excellence, és Pécs város Tudományos díja a legfontosabbak. A MKE-nek 1996 óta tagja vagyok. A kémia területén, az MKE-ben végzett munkámként számos hazai és nemzetközi konferencia szervezésében vettem részt, így az MKE által szervezett Kémiatanári Konferenciákon. Számos esetben a konferenciák elnökeként munkálkodtam, ezek közé sorolom az 1999 óta vezetett Kémikus Diákszimpóziumokat, a Magyarországon és több középeurópai országban szervezett és elnökölt számos International Symposium on Bioanalysis konferenciákat, valamint a 2014-ben Pécsett szervezett 30th International Symposium on Microscale Bioanalysis konferenciát. Oktatási teendőim közül fontosnak tartom megemlíteni a 2000-ben megalapított és azóta vezetett Kémia Doktori Iskolát, amely a PTE Természettudományi Karának erőssége.

 

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Magazine

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top