dr. Domány György főtitkár jelölti munkaprogramja

 

Mottó: hagyomány és érték


Náray-Szabó Gábor megtisztelő felkérésére vállaltam a jelöltséget a Magyar Kémikusok Egyesülete főtitkári tisztségére. Közel negyven éve vagyok az Egyesület tagja. Korábban szakosztályi titkárként és az Intézőbizottság tagjaként is tevékenykedtem az Egyesület céljainak megvalósításáért.

Egyesületünk több mint száz éve a magyarországi kémikusok szakmai közéletének legfőbb szervezője. Kiváló elődeink és a jelenlegi tisztségviselők odaadó munkájának köszönhetően szerteágazó közhasznú tevékenységét nagy szakértelemmel és a tagság megelégedésére végzi. Világos céljai, kiforrott szervezete, eljárási rendje, és módszerei fellelhetők az Egyesület Alapszabályában. Ebben a helyzetben a főtitkár feladata az évtizedek alatt kialakított jó gyakorlat fenntartása kell legyen. A külső körülmények kedvezőtlen változása esetén pedig a legfontosabb teendő a gyors és hatékony alkalmazkodás az eddigi eredmények védelme, a hagyomány ápolása és értékeink megőrzése céljából.

Legfőbb ambícióm, hogy négy év múlva úgy adhassam át leendő utódomnak a szolgálatot, hogy a magyar kémikusok továbbra is elégedettek Egyesületükkel, és büszkék rá, hogy annak tagjai lehetnek.


Budapest, 2015. április 30.

dr. Domány György 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top