Pálinkó István

 

Pálinkó IstvánPálinkó István

A Szegedi Tudományegyetem Szerves Kémiai Tanszékén dolgozom már több mint harminc éve, jónéhány éve egyetemi docensként. Sokféle főkollégiumi és speciális tárgyat oktattam és oktatok, főként kémia alapszakos és vegyész MSc szakos hallgatóknak mind magyar, mind angol nyelven. Az oktatás mellett tudományos munkát is végzek, főként a fizikai szerves kémia területén. Rendszeresen publikálok referált szakmai folyóiratokban, és ugyancsak rendszeresen veszek részt hazai és nemzetközi konferenciákon. Kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerrel rendelkezem. Habilitált oktató vagyok, és 2007-ben elnyertem az MTA doktora címet. Oktató- és kutatómunkám összekapcsolódik. Eddig közel kétszáz hallgató készített nálam szakdolgozatot, projektmunkát, diplomadolgozatot, és hét hallgató doktorált témavezetésemmel. Különösen büszke vagyok diákköröseimre, akik sok díjat nyertek házi és országos diákköri konferenciákon.

A Magyar Kémikusok Egyesületének már több évtizede tagja vagyok. Azt tapasztaltam, és az utóbbi tíz évben egyre jobban belelátok az Egyesület mindennapi munkájába, hogy az Egyesület működik, egyre jobban elér a köz- és felsőoktatásban tevékenykedő kémiatanárokhoz, egyetemi oktatókhoz és az ipari-mezőgazdasági szférákban dolgozókhoz egyaránt. A Titkárság nem kis erőfeszítése árán, a működés anyagi alapjai biztosítottak. Az Egyesület sokrétű tevékenysége magában foglalja többek között a tehetségtámogatást, a tudományos-szakmai nemzetközi és hazai konferenciák rendezését, a hazai kémikustársadalom összefogását és a nemzetközi kapcsolatok bővítését. Én, az eddigiekben az Egyesület tehetséggondozó munkájában vettem részt az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny megyei elnökeként három évig, az országos verseny egyik szervezőjeként öt évig, a Versenybizottság és a zsűri tagjaként két évig, a Versenybizottság elnökeként pedig már öt éve dolgoztam, illetve dolgozom. A Szegeden szervezett kémiatáborban rész vettem előadóként, és többször is tartottam előadást a kémiatanárok szervezett továbbképzésein. Az ügyvezető elnökkel és a Titkárság tagjaival sokszor dolgoztunk és dolgozunk együtt, emberi- és munkakapcsolatunk, szerintem, kiváló. Ugyanez a helyzet az Egyesület elnökével is, aki az utóbbi évek Irinyi versenyein nem csupán nézőként vett részt.

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top