Domány György

 

Domány GyörgyDomány György

1973-ban szereztem vegyészmérnöki diplomát a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd a Chinoin doktoranduszaként készítettem doktori értekezésemet a BME Szerves Kémia Tanszékén. 1977-ben avattak egyetemi doktorrá.

1976-ban és 1977-ben a Chinoinban dolgoztam kutatóként, majd 1977 őszétől a Richter Gedeon Nyrt. alkalmazásában állok. Voltam kutató, műszaki titkár, laboratóriumvezető, jelenlegi beosztásom szakértő-szaktanácsadó.

1980-81-ben tíz hónapig vendégkutatóként tevékenykedtem Angliában a University of Salford szerves kémia intézetében.

1994-ben lettem a kémiai tudomány kandidátusa, és kaptam a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemtől Ph.D. fokozatot.

A Magyar Kémikusok Egyesületének 1976 óta vagyok tagja. A Szerves és Gyógyszerkémiai Szakosztály titkára voltam Pallos László szakosztály elnöksége idején, tagja voltam az MKE Intézőbizottságának Inczédy János, Náray-Szabó Gábor és Kálmán Alajos egyesületi elnöksége alatt. Jelenleg is tagja vagyok az Egyesület Díjbizottságának és a Szerves és Gyógyszerkémiai Szakosztály vezetőségének.

Szakmai közéleti munkámat az Egyesület vezetése Pfeifer Ignác és Preisich Miklós díjjal jutalmazta.

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top