Szalay Péter

 

Szalay PéterSzalay Péter

Végzettség: okleveles vegyész, 1986, Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)

Tudományos fokozat:
doktori fokozat (PhD), Bécsi Egyetem, 1989
MTA doktora, 1999
Habilitált doktor, ELTE, 2001

 

Nyelvismeret: angol, német

Munkahelyek, beosztások:
• 1986-2003: tudományos ügyintéző, egyetemi tanársegéd, egyetemi adjunktus, egyetemi docens, Eötvös Loránd Tudományegyetem 1988-1990: egyetemi tanársegéd, ugyanott
• 2003 - : egyetemi tanár, ugyanott
• 2005-2008: az ELTE Kémiai Intézet igazgatója
• 2008-2010 : az ELTE Kémiai Intézet Szervetlen Kémiai Tanszék tanszékvezetője
• 2009- : az ELTE Elméleti Kémiai Laboratórium vezetője
• 2012-: a Bolyai Kollégium igazgatója
közben:
• 1986-1989: doktori ösztöndíjas a Bécsi Egyetem Elméleti Kémiai Intézetében
• 1991-1993: posztdoktori kutatóasszisztens, Floridai Egyetem, Gainesville, Florida, USA
• 1996-1997: tudományos vendégmunkatárs, Universität Mainz, Mainz, Németország
• 2003-2004: Fulbright ösztöndíjas, Texasi Egyetem, Austin, Texas, USA
• 2008, 2009: Vendégprofesszor, Reims-i Egyetem, Reims, Franciaország
• 2010-2011: Vendégprofesszor, University of Florida, Quantum Theory Projekt, USA

Fő kutatási irányok: Kvantumkémia, Elektronszerkezet-elmélet, molekuláris spektroszkópia

Közlemények: 104 megjelent dolgozat (ebből 95 neves külföldi folyóiratban és 2 könyvfejezet), ezekre több, közel 4000 független hivatkozással (Hirsch index: 37), valamint egy szerkesztett könyv.

Közéleti tevékenység:

• Európai Kémikusegyesület "Computational Chemistry Working Party" titkára 1995-2006
• COST Action D26 igazgatóbizottság („Management Committee”) tagja 2001-2006
• IUPAC Task Group (Selected Free Radicals and Critical Intermediates: Thermodynamic
Properties from Theory and Experiment ) tagja 2001-2008
• Európai Kémikusegyesület "Computational Chemistry Division" magyar delegált 2006-
• Európai Kémikusegyesület "Computational Chemistry Division", elnökhelyettes 2011-
• A Fulbright Egyesület vezetőségi tagja 2011-től
• Az ELTE Bolyai Kollégium igazgatója, 2012-től
• Az OTKA Bizottság tagja 2013-tól annak megszűnéséig.
• A Magyar Kémikusok Egyesülete főtitkárhelyettese 2011-től. Ezzel a pozícióval együtt járt a Műszaki és Tudományos Bizottság elnöki posztja is, amely keretében a következő tevékenységet végeztem:

- Megválasztásom után új Bizottságot állítottam össze, a vezérlő elv volt a fiatalítás, és hogy a Bizottság mind hozzáértésben, mind pedig az intézményeket tekintve a magyar kémikustársadalom lényeges részét lefedje. Ez szerintem jól sikerült, amit az elvégzett munka is bizonyított.

- Az ifjúsági utazási támogatásokkal kapcsolatban a pályázás és a bírálat megkönnyítésére elektronikus rendszert készítettünk a Titkárság segítségével. Szigorítottuk a beadási határidőket, ezzel lehetővé vált, hogy mindenki jóval az utazás előtt értesülhessen a pályázata eredményéről.

- Rendszeresen értékeltük a Wartha Vince díjra beadott pályázatokat.

- Évente javaslatot tettünk a diplomamunka nívódíjakra. Egyértelműsítettük a kiírást, előírtuk rövid összefoglaló beadását, ami a bírálati folyamatot segítette.

- Az MKE Szakosztályi struktúráját vizsgáltuk és javasoltuk, hogy az kövesse a nemzetközi szervezetek szerkezetét ezzel is segítve az ottani képviseletet.

- Sikerült újraindítani a Fizikai-Kémiai Szakosztályt, amely, többek közt, az EuCheMS megfelelő divíziójában való képviselet miatt nagy jelentőségű.

 

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top