Rácz László

 

Rácz LászlóRácz László

A Magyar Kémikusok Egyesülete Heves Megyei Csoportjának vezetőjeként évtizedek óta tevékenykedek. 1945-ben Egerben születtem, iskoláimat is Egerben, illetve Debrecenben végeztem. 1968 óta dolgozom az egri intézményben. 2014-ben professzor emeritus kinevezést kaptam.

 

 

Végzettség és szakképzettség:
matematika-kémia szakos tanár, Egri Tanárképző Főiskola, 1968.
kémia szakos középiskolai tanár, Kossuth Lajos Tudományegyetem, 1971.
Munkahely, munkakör:
Eszterházy Károly Főiskola, Kémiai és Élelmiszerkémiai Tanszék – professzor emeritus
Tudományos fokozat:
egyetemi doktor, KLTE, 1978.
Ph.D. fokozat, 4/1998.
habilitáció, 2001. Besztercebánya
inauguráció, 2002. Besztercebánya-Pozsony
habilitáció, 2003. Veszprém
Kutatási témák:
 Üregkatód sugárforrás fejlesztése; Talaj és termesztett csiperkegomba fő- és nyomelemmigrációjának vizsgálata, Élelmiszer (bor) analitikai vizsgálatok
Idézettség: Hivatkozás (min.) 89 db, Ebből nem referált folyóiratokban: (min.) 21 db
Impact faktor a referált folyóiratok hivatkozásai alapján:
Acta Alimentaria: 1,5, Journal of Analitical Atomic Spectrometry: 29,12, Journal of Radioanalitical and Nuclear Chemistry: 4,14, Magyar Kémiai Folyóirat: 1,8, TOXICOLOGICAL AND ENVIRONMENTAL CHEMISTRY: 0,209, Microchemical Journal / 5 cikk / : 52,374,  Összesen: 89,143

A szakcsoportban végzett tevékenység szorosan összefügg az intézményben végzett oktatói és kutatói munkámmal. A kémia tárgy megszerettetése volt mindig az egyik fontos feladatom az elmúlt időszakban. Ezt tartom továbbra is szem előtt.

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top