Keglevich György

 

Keglevich GyörgyKeglevich György

1957-ben születtem Budapesten és 1981-ben szereztem oklevelet a BME Vegyészmérnöki Karán. Előbb a Chinoin doktoránsaként, majd oktatóként maradtam a BME Szerves Kémiai Technológia Tanszéken, és végigjárva a ranglétrát – miután 1994-ben megszereztem a „kémiai tudomány doktora” címet, 1996-ban egyetemi tanári kinevezést kaptam - 1999-től a Szerves Kémiai Technológia, ill. 2007-től az egyesített Szerves Kémia és Technológia Tanszék vezetője vagyok. Posztdoktorként összesen közel 2 évet töltöttem az Egyesült Államokban. Kutatási területem a szerves foszforvegyületek kémiája és a környezetbarát kémia. Eredményeimet 420 folyóiratcikk és 4 szabadalom fémjelzi. A Curr. Org. Chem. regionális editora, a Curr. Green Chem. főszerkesztője, a Letters in Org. Chem. és a Curr. Catalysis társ-főszerkesztője, míg a Curr. Org. Synth és a Letters of Drug Design and Discovery társ-editora, továbbá a Heteroatom Chem., a Phosphorous, Sulfur, Silicon és a Curr. Microwave Chem. szerkesztőbizottságának tagja vagyok. Egy korábbi ciklus után jelenleg is az OTKA Kémia II Zsűri elnöki tisztét töltöm be még erre az évre. Kitüntetésem közül a Zemplén, Bruckner, Akadémiai, Pro Sciencia, Ipolyi Arnold, Erdey és Csűrös Díjak a legfontosabbak.

A MKE-ben 2002-től a Gyógyszeripari Szakosztály vezetőségi tagja vagyok. 2004-től 2 cikluson át a Díjbizottság elnöke voltam. A Magyar Kémikusok Lapjának 1993 óta vagyok szerkesztőbizottsági tagja. Több mint egy évtizede Körtvélyessy Gyulával, jelenleg Dormán Györggyel szerkesztem a „Hazai kutatóműhelyek bemutatása” sorozatot. 2004-től a Magyar Kémiai Folyóirat szerkesztőbizottságának is tagja vagyok. 1989-ben elnyertem a MKE Nívódíját, 2013-ban pedig – addigi egyesületi munkámért - a Than emlékérmben részesültem.

Jelenlegi teendőim bőven kimerítenek, de a MKE vezetőjének megkeresésére úgy döntöttem, hogy ha a közösség számítana rám, megfontolnám  az intézőbizottsági tagság vállalását.

 

Hirdetés

Rendezvénynaptár

CHEMGENERATION.COM

Kémiai Nobel-díj

EuChemS Newsletter

Chemistry Europe

CE logo with Strapline

MTA KTO

MKE stratégia

Go to top